Thajsko

Thajsko, neboli Thajské království, je 50. největší zemí světa, dříve nazývaná Siam. Země plná chrámů a paláců, plná umění a různých vůní. Zde jsme se zamilovali do thajských masáží, jídla a výhledů. V této neuvěřitelné zemi jsme strávili 16 dní a cestovali většinou autobus/loď/letadlo, hlavně z důvodu nedostatku času. Bohužel jsme nemohli vycestovat na delší dobu, ale i tak se dá Thajsko trochu poznat. Cestovali jsme hlavně za kulturou, a proto jsme se vyhli turistickým místům jako je například Krabi, Pattaya či Koh Phi Phi. 

BANGKOK - Nejlidnatější město světa. Žije zde přes 8 miliónů obyvatel. Svým původním jménem je vznešeným městem andělů, kde je uloženo devět skvostných drahokamů. Byli jsme ohromeni skvostem, který ukazoval bohatou kulturu, ale také odvrácenou tvář - chudobu. Pokud chcete nejlepší vyjednavače, najdete je právě zde.

AYUTTHAYA - Bývalé hlavní město, než bylo přesunuto na místo dnešního Bangkoku. Město, které dříve sloužilo hojně všem obchodníkům. Dnes se zde nachází jen pozůstatky tak významného místa. Velmi snadný přístup umožňuje strávit zde celý den a kochat se starobylými chrámy. 

CHIANG RAI - Severní město Thajska, ze kterého jsou neuvěřitelné výhledy na Laos a Barmu. Nachází se zde jeden z nejznámějších paláců Thajska - Wat Phra Kaew. Chiang Rai je velmi různorodým místem, kde najdete jak nádherné chrámy, tak i přírodu, která je opravdu dechberoucí. 

CHIANG MAI - Město zábavy a adrenalinu. Není snad jiného místa, kde jsem viděla tolik možností pohromadě. Od zip-line po zvířecí atrakce. Zde jsme se zamilovali do nejlepší thajské polévky na světě!

KOH LANTA - Ostrov, kde se nejlépe přepravujete na skútru. Dá se na něj dostat z přístavu Krabi nebo Phuketu. Pokud hledáte bujarý život s mnoha bary, zde to rozhodně není. Na ostrově panuje klid. Absolvovali jsme zde naše první potápění v životě, které se nám zalíbilo natolik, že jsme si udělali kurz. Díky tomu jsme poznali zajímavé lidi a zažili skvělou zábavu

O nás
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Jmenujeme se Patrik (30) a Hana (26), dnes_letim stránku jsme založili společně před dvěmi lety v lásce a inspiraci k cestování.

Čti více zde

 

Odběr našich novinek

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com