​Řecko

KORFU - Cesta Řeckem trvala něco kolem 5 měsíců. Hlavní náplň práce byla delegátská činnost pro CK Fischer, která nás naučila spoustě věcí, hlavně pak trpělivosti. Procestovali jsme si celý ostrov Korfu, a s ním i ostrov Paxos. Každý den jsme měli nabitý harmonogram, díky kterému jsme zažili i například Korfské vinobraní nebo závody plachetnic. Ostrov Korfu je místem, které nám navždy zůstane v srdci. Nejen díky zážitkům, ale i díky přírodě a architektuře. Koupali jsme se nahatí ve světélkujícím planktonu a užívali si zdejší pohostinnosti. 

METEORA - Další necelý měsíc jsme se toulali na pevnině. Projeli jsme si majestátnou Meteoru - slepencové skály, na kterých bylo postaveno mnoho monastýrů, které měly za úkol nejen vzdělávat mnichy a jeptišky, ale taktéž chránit obyvatelstvo před hrozbou. Dnes jich tam je jen pár hlavních, a je to opravdová podívaná!

ATHENY - Hlavní město Řecka rozprostírající se na poloostrově Attika. Z Meteory vlakem nám cesta zabrala necelých 6h. Athény mají krásné centrum, ale bohužel jsme si k tomuto místu nenašli cestu. Nejspíš sílou turismu se město změnilo do dnešní podoby

SANTORINI - Cesta pokračovala na sopečný ostrov Santorini - nacházející se na jižním souostroví Kyklad, kde můžete zažít nejkrásnější západy slunce na světě. Procestovali jsme celý ostrov. Byli jsme na plážích s černými a červenými kameny a bdivovali nekonečnou pláž v oblasti Perrisa a zastavili tak čas. Alespoň na chvilku. Úchvatné scenérie měst Fira a Oia, které jsou až dechberoucí. 

RHODOS - Naše cesta končí zastávkou na ostrůvku Rhodos. Bájný ostrov v Egejském moři plný pověstí. Zde jsme zažili jednu z nejlepších grilovaček a zkusili řídit Jeep Wrangler. Příběhů je spousta a my se rádi s Vámi o ně podělíme! 

 

Užijte si naše příběhy z cest po úchvatném Řecku s námi a prožijte je na vlastní kůži. 

O nás
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Jmenujeme se Patrik (30) a Hana (26), dnes_letim stránku jsme založili společně před dvěmi lety v lásce a inspiraci k cestování.

Čti více zde

 

Odběr našich novinek

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com