Tripitos adventure

Aktualizace: 25. zář 2019

Dvoudenní výlet na Paxos s dobrým koncem :)


Když jsem vymýšlel tenhle výlet, neuvědomoval jsem si náročnost a rizika, co obnáší. Plánoval jsem ho docela dlouho a důkladně, bohužel některé věci si nenaplánujete, a tak to i probíhalo celý trip. Na Paxos se dostanete z Kerkyry lodí za 21 euro tam a zpět, doporučuji rezervovat tiket minimálně den předem. Loď pluje cca hodinku, a to do hl. města Gaios.

Abych Vám přiblížil, jak to mělo probíhat, než začnu :

Po příjezdu do Gaiosu nakoupíme zásoby jídla, jednorázový grill, vodu a nějaký to pivko a flašku něčeho dobrýho, k západu slunce. Dojdeme po svých s nafukovacím člunem na Tripitos, najdeme nejnižší bod na útesu, a nafoukneme člun, který následně hodíme do vody. Jeden z nás skočí do moře a lanem podá batohy na loď. Druhý skočí do vody za ním a společně doplujeme k Tripitosu, kde si dáme trochu potápění a oběd. Po obědě doplujeme na pláž Galazio, kde rozděláme kemp a dáme si večeři při západu slunce. Druhý den brzo ráno vstaneme a poplujeme do jeskyní Blue Caves, a pak následně na pláž plnou planktonu Erimites. Sbalíme věci a dojdeme zpět do přístavu, kde veselý chytneme loď směr Kerkyra.Ráno jsme si přivstali dříve, známe se a nechceme úplně všude přijít pozdě, jako vždy. Povedlo se a natěšení jsme se nalodili. Po cestě směr Paxos jsem (jako vždy) přemýšlel, na co jsme zapomněli... Hm jo, pumpička na nafouknutí člunu, oh shit. No, už bylo pozdě se vrátit, a Hanča mě uklidňovala slovy "to vyřešíme v Gaiosu, někde určitě pumpičku koupíme". Tak jsme to nechali až do městečka na ostrově, kde ještě před 5 - ti lety teprve začal turismus. Obchod s pumpičkou jsme našli (po cca hodině) a zakoupili za krásných 10 euro. Byla to pumpička na kolo s redukcí na nafouknutí např. hubičky nafukovacího lehátka. Byli jsme nadšený, to přesně jsme hledali, a ještě k tomu tak krásná stylová pumpička :)

Po necelé hodině cesty došli až na Tripitos, tak nádherný skalní útvar jsme v životě neviděli, až jsme si ho zamilovali. Sešli jsme až dolů k bodu, kde jsem chtěl údajně seskočit. Místo 3 metrů to bylo metrů minimálně 6, a to nechtěl ani jeden z nás riskovat seskokem tam, kde nevíme jaká je hloubka. Jelikož se moc nevzdáváme, našli jsme si místečko, kde slezeme kus skály dolů, a kde bude seskok už jen zmiňované 3 metry. Skálu, co jsme měli slézt - já se svýma nohama, jako antilopa, jsem to hravě zvládl, ale co ten můj malej skřítek "Hanča" :) Upřímně sem si myslel, že nám to zabere míň času a nervů, než nás to stálo ji dostat dolů, ale zvládli jsme to. Po tom všem jsem si myslel, že už nás nemůže nic překvapit, ale opak byl pravdou. První zjištění toho, že náš člun má větší hubičku, než je náš šlaufek u pumpičky byl dost zdrcující. Co teď? Jít zpět a vzdát to? Ne! Zkusíme to nafouknout. Narval jsem do "hubice" kapesník, a pak i šlaufek, a začal pumpovat. Zázrak byl ten, že to fungovalo a člun se nafukoval. Paráda! Bohužel další problém byl v tom, že jsme neměli lano na podání batohů z útesu. Použili jsme lanko ze člunu, které bylo naštěstí dostatečně dlouhé. Po tom všem jsem vybral Hanču jako odvážlivce, který musí první skočit do vody. Proč? Batohy měly dohromady tak 60 kilo a nedokážu si představit Hanču, jak mi je z útesu podává. Po další hodince přemlouvaní a nervů, Hanča skočila do vln moře. Vynořila se, byla naživu, juhuuu :)

Následoval můj úkol "hodit člunem". Hodil jsem ho, ale tak šikovně, že nabral vítr a skončil napíchnutý na útesu, na tom nejostřejším výčnělku :( Hanča ho stáhla k sobě a zakřičela na mě, že je asi píchlej. No, co se dalo dělat, hlavou mně proběhla myšlenka, že náš trip končí, a že si stopneme nějakou výletní loď, protože není cesty zpět. Slanil jsem Hanče batohy a skočil za ní do vody. Podpluli jsme obloukem Tripitosu, kde nás vzal proud a tlačil nás na skálu, jelikož bylo vše dost v nervech, tak jsem zařval na Hanču, ať vyleze na krásnej ostrůvek ze skály, že ji člun podám. No, co se nestalo, Hanča zařvala taky, ale bolestí, že si šáhla na ježka a ukázala mně prst, a v něm osten dlouhej, jak jehla na šití. Musel ven a naštěstí šel celej kompletně vytáhnout. Po tom všem jsem myslel, že mi asi hlava praskne - úpal ze sluníčka. Ale vidina grilovačky na překrásné pláži byla silnější.

Dali jsme si oběd, fotili, obdivovali a já stihl ještě lehčí koupačku. Koukli jsme na člun a ten ... byl naštěstí stále napůl nafouknutý ... juhuuu asi není píchnutý, jen jsme ho nafoukli málo. Byli jsme připraveni na cestu, super ... trip pokračuje. Po hodince jsme vyrazili směr pláž Galazio. Zvedl se vítr a zvedly se vlny :) Po hodince pádlování, pádlování a pádlovaní, jsme konečně dorazili na vysněnou pláž. Byla nádherná, hned jsme šli šnorchlovat,rozdělali kemp, připravili grill, otevřeli flašku rumu a ponořili se do tmy při západu slunce. Ráno jsme vyrazili brzo, potřebovali jsme se dostat za horizont a navštívit konečně Blue caves. K našemu neštěstí jsme museli překonat horizonty dva. Kdy se za tím druhým, konečně, otevřel pohled na jeskyni, kterou jsme ani neplánovali navštívit, ale o to jsme byli více a mile překvapeni. Vpluli jsme dovnitř a prohlédli ji. Při plavbě ven jsme spatřili velkou výletní loď, která směřovala k nám. "Pááádluj" řval jsem na Hanču a pádlovali jsme od jeskyně pryč. V tom loď začala troubit a nevypadalo to, že chce do jeskyně. Naopak, chtěla projet, tak jsme pádlovali jak blázni zpátky k jeskyni.

Vypadá to že to je větší dobrodružství, než sem plánoval

Po překonání dalšího horizontu jsme spatřili konečně Blue Caves. Taková nádhera! Kotvili jsme na pláži hned vedle, kde jsme si dali i oběd, vzali brýle a objevovali krásy jeskyní. I přes spousty výletních lodí jsme na pláži byli skoro sami. My jsme se z moře nebo jeskyní smáli těm, co přijedou na lodích, a ani nemají možnost se vykoupat :) V tu chvíli si uvědomíte, že to za tu dřinu stálo. Byli i lidé, kteří si ťukali na čelo, co za magory vypluje na nafukováku na otevřené moře :) Po třech hodinách blbnutí jsme vypluli, už zase :) Za další dva pokořený horizonty jsme konečně ztroskotali na pláži Emirites, a to byla ta nejkrásnější tečka za celým dobrodružstvím. Koupačka na pláži, jako je tato, nikdy neomrzí. Na cestě z pláže do přístavu jsme se stavili ještě na studený Mythos a vyrazili zpět domů.


Jak se Vám líbí náš trip na Paxosu, šli by jste do toho taky nebo je to moc adventure?0 zobrazení

Češka v chile team

Ahojda! Jsme Hanka (28) a Patrik (32), cestovatelé tělem i duší, co milují dobrodružství. O svých cestách rádi píšeme a rádi sdílíme své zkušenosti. Nejvíce jsme zažili v Jižní Americe, která byla bláznivá a úžasná.

Čti více zde

 

  • Facebook
  • Instagram

1/1
LOGO-PNG.png
koktejl-logo.png
_vyr_116_laguna-osuska_edited.jpg

SDÍLELI NÁS:

2af7279a10040b4054d80bd3ef94deb9.png
Napište nám

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com