Paxos - pláž plná planktonu

Aktualizace: dub 21

Není nic lepšího než noční koupaní pod oblohou plnou padajících hvězd.


Prvně, když jsme přijeli na Paxos, tak jsme ani netušili, na jak moc krásnou pláž směřujeme. Cesta na pláž trvá z přístavu v Gaios asi hodinku pěšky, autem nebo motorkou 10 minut. Je dobře vyznačená v navigaci maps.me, takže doporučím stáhnout. Je zdarma a offline. Nazývá se Erimites a je plná oblázků a kamenů z vápencového útesu. Pohled na útes je fenomenální, voda tyrkysově modrá a potápění úžasné. V zátoce plné planktonu je bujarý mořský život, plno krabů, ryb a morén různých velikostí. Dostat se na pláž je snadné, lidí poskrovnu. Chtěli jsme vybrat pláž a na ní přespat. Naše skupinka ale nebyla jediná, kdo ten večer plánoval přespat na pláži, krom jednoho zamilovaného páru zde ale nikdo jiný nebyl.

Kemp jsme museli udělat trochu blíže k moři, jelikož jsme nechtěli riskovat padající kameny z útesu na naše hlavy. Na druhou stranu jsme byli blíže moři, a se zvukem šumění moře se neuvěřitelně krásně usíná.

Zapálili jsme svíčky, otevřeli láhve whisky a propili se do krásné noci padajících perseidů.

Zní to jako sen, a kdyby jsem se na té pláži neprobudil druhý den znovu a neobjevil tyhle snímky v kameře, tak tomu nebudu ani věřit. Za sebe můžu říct že ta noc byla tak živá, že si ji budu pamatovat do konce života.

Není nic lepšího než noční koupaní pod oblohou plnou padajících hvězd.

Skočil jsem do vody, že si zaplavu, ale nikdo jiný nechtěl. V tu chvíli bylo okolo mě tisíce světel.

Neuvěřitelný. Je to sen? Tisíce hvězd se odráží ve vodě. Běžel jsem pro ostatní. Nikdo mi nevěřil a mysleli si, že mám upito trochu víc :) Nakonec jsem přemluvil alespoň mojí ženu, která mně v úžasu řekla, že to je plankton, jak z filmu "pí a jeho život". Nakonec to přesvědčilo i ostatní jít do vody, když už jsme tam řvali dva :)

Nikdo z nich nelitoval, a po koupání jsme se všichni shodli, že to byla nejlepší koupačka v našem životě. Teda alespoň pro ty, co si to následující den pamatovali :)


Máte podobné zážitky? Co na to říkáte, chtěli by jste taky koupačku v planktonu?

0 zobrazení

Češka v chile team

Ahojda! Jsme Hanka (28) a Patrik (32), cestovatelé tělem i duší, co milují dobrodružství. O svých cestách rádi píšeme a rádi sdílíme své zkušenosti. Nejvíce jsme zažili v Jižní Americe, která byla bláznivá a úžasná.

Čti více zde

 

  • Facebook
  • Instagram

1/1
LOGO-PNG.png
koktejl-logo.png
_vyr_116_laguna-osuska_edited.jpg

SDÍLELI NÁS:

2af7279a10040b4054d80bd3ef94deb9.png
Napište nám

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com