Jednoduché a rychlé palačinky

Aktualizace: dub 19

Aneb lehčeji to už nejde...


Pokud cestujete poze v campervanu nebo ve stanu a máte tak pouze vařič, kde si můžete připravit jídlo, neznamená to, že musíte začít jíst jen předhotové věci. Ba naopak. Díky tomu, že nemám svou kuchyň jsem si dala za úkol, že právě "omáčky a polévky z pytliku" jíst nebudu. Teda mám jednu vyjímku pro nudlovou polévku, ze které dělám smažené nudle, něco na způsob Pad Thai, ale o tom jindy. Protože je nejen Pichilemu, ale i celé Chile plné malých marketů, kde se snaží prodat prakticky cokoli, oblíbila jsem si nakupovat tam. Nejen, že jsou zde milí a přívětiví lidé, ale taktéž skvělé ceny! Mají zde nespočet zeleniny a ovoce. Na to jsem se nejvíc těšila. Konečně čerstvá zelenina, mnoho barev a nové druhy, které jsem ještě neměla možnost ochutnat či z nich vařit. Takže se těšte, bude mnoho nových receptů.

Celý tento recept se skládá jen ze dvou surovin. Samozřejmě můžete další suroviny přidat - pro chuť, ale i pro množství. Jenže já jsem bohužel neměla nic jiného, než tyto dvě suroviny a musela jsem improvizovat. Navíc na Nový Rok tu není nikde otevřeno, takže mi nezbylo nic jiného. A jaké to jsou tedy suroviny?BANÁNY

Určitě využijte při cestování toho, že máte čerstvé ovoce nebo zeleninu, protože není dovážená a má tedy největší obsah vitamínů. Během dovážení bohužel vše ztrácí. Při převozu se mění teplota, která je velmi důležitá pro vůni a chuť. Nejvíce se banány dovážejí z Ekvádoru, Kostariky, Kolumbie a Filipín. Banány jsou bohaté na bílkoviny a vlákninu, takže je to nejlepší start do nového dne plný energie, který Vás ponechá sytým opravdu dlouho. 


VAJÍČKA

Neuvěřitelně proteinově bohaté jídlo s velkým obsahem vitamínů. Například zde můžete najít vitamín A, B12 nebo vitamín D. Takzvaně jsou vajíčka perfektním jídlem. Obsahují totiž od každého trošku. Jsou sice velmi bohaté na cholesterol, ale náš krevní cholesterol tolik neovlivňují. Dokonce obsahuje cholin, který pomáhá tvoření buněk. Suma sumárum, není lepšího startu, než se zdravou a vydatnou snídaní! 

Recept:


2 - 3 banány

4 vajíčka


Banány rozmačkáme, nebo kdo chce, může i použít mixér. Přidáme 4 rozkvedlaná vajíčka a zamícháme. Pak už jen dáváme na pánev (lžící, naběračkou) a smažíme do zlata. Jako "olej" jsem použila kokosové máslo, protože je zdravější než např. slunečnicový olej. Nicméně můžete využít jak olej slunečnicový, tak olej mandlový, atd., dle Vaší libosti.


Čím recept vylepšit: 

Určitě jsou skvělá chia semínka, která mají v sobě spoustu vlákniny a jsou skvělým doplňkem stravy. Byly používány dokonce i Aztéky a Mayi. "Chia" totiž znamená slovo "síla". Jsou bohatá na bílkoviny, vlákninu, hořčík a další látky potřebné.  

Dále můžete tento recept obohatit o ovesné vločky. Nejlepší jsou rozmixované, aby tvořily "mouku". Díky ní můžete udělat nekonečně mnoho palačinek, které opravdu zasytí, a jsou zábavnější,než nudná ovesná kaše.

Máte rádi sladké? Oslaďte si palačinky. Buďto můžete použít cukr nebo, pokud jste #cukrfree, tak určitě využijte jakákoli další sladidla - kokosový cukr, med, syrup z agáve, či stévie. Ale banán je sladký dost, nemusíte se bát, že bude chybět chuť.

Ovoce. Určitě se nebraňte jakékoli fantazii a přidejte ovoce dle Vašich představ. Já jsem měla zrovna po ruce ananas, ale můžou to být jahody, borůvky, prostě cokoli, co Vás napadne.

Málo proteinu? Nevadí! Ti z Vás, co máte v kuchyni protein, klidně si pár lžiček přidejte. Nejen, že budou mít palačinky skvělou chuť, ale bude to pořádná protinová bomba :)

Je libo kakao? Kakao změní barvu a dodá šmrnc. Navíc Vám dodá i energii, tak potřebnou pro start do nového dne.0 zobrazení

Češka v chile team

Ahojda! Jsme Hanka (28) a Patrik (32), cestovatelé tělem i duší, co milují dobrodružství. O svých cestách rádi píšeme a rádi sdílíme své zkušenosti. Nejvíce jsme zažili v Jižní Americe, která byla bláznivá a úžasná.

Čti více zde

 

  • Facebook
  • Instagram

1/1
LOGO-PNG.png
koktejl-logo.png
_vyr_116_laguna-osuska_edited.jpg

SDÍLELI NÁS:

2af7279a10040b4054d80bd3ef94deb9.png
Napište nám

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com