Korfu - Hippies pláž Giali

Aktualizace: dub 21

Nádherná panenská pláž na Korfu

Kdo jiný by měl psát o nejhezčí pláži toho největšího Jónského ostrova, než-li průvodce, který na ní strávil celé léto, a doprovodil na ní spoustu svých přátel, dokonce i svoji 84 let starou babičku. Je spoustu lidí, co odjíždí z Korfu s přesvědčením, že je ostrov špinavý a páchnoucí, a že tam není co k vidění. To znamená, že absolutně nic z Korfu neviděli a takový názor si odveze jen hlupák. Já pracoval a žil na Korfu 4 měsíce, najezdil 12 tisíc kilometrů a viděl prakticky všechny pláže a místa této perly Jónského moře. Pláž se jmenuje Giali a čte se “Jiali” je kousíček od vesnice Giannades, ve které se nachází i kiosek, který je mimochodem u krásné vyhlídky do vnitrozemí, kde doplníte zásoby pivek a vody na cestu. Když zmiňuji zásoby, tak už tím myslím “kupte si něco na cestu”, protože na to, abyste se dostali do "ráje", potřebujete víc než pul litru vody. Určitě neberte žabky, ty jsou v takovémto terénu nebezpečné. Nezapomeňte tedy na obuv a trochu svalů a odhodlání. Z vesnice se vydáte do údolí přes les olivovníky, pak zase nahoru nad útes, kde se nachází místní kostel. Zde Vaše cesta autem končí, a zase ta pěší začíná. Půjdete něco málo přes 15 minut po velkých kamenech směrem dolů, kde dojdete k jednomu z nejkrásnějších výhledů na ostrově.Zde už budete potřebovat právě tu vodu, svaly a odhodlání. Dolů pokračujete lehčím slaňováním, kde musíte zdolat další dva žebříky a po cca 20 minutách “doskočíte” do krásné oblázkové pláže. Tady se Vám bude hodit to studený pivko, protože si ho za tu snahu a propocený triko zasloužíte. Pláž není velká, ale všechny návštěvníky s probere svým vzhledem. Budete se bořit nohama do kamínků a jediné na co budete myslet je jak se dostat co nejdříve do vody.


Moje první slovo na Giali bylo “WoW”

Moje první slovo na Giali bylo "Wow" a přísahám Vám že když někde řeknu “WoW” tak už to stojí za to. Voda je průzračně čistá a potápění bohaté na různé druhy ryb.

Poprvé, když jsem přišel na Giali tak jsem tam byl já, Hanča a dvě ženský nahoře bez, pro chlapa ráj. Místní hippies zde mají postaven přístřešek z přírodních materiálů a jezdí sem pravidelně lodí z Ermmones. Minimálně jeden z nich bude kompletně “naked” a nejspíš bude jeho jméno Aki tak mu vyřiďte, že ho pozdravuju, a pokud ještě budete mít jedno pivko, tak mu ho dejte, mně pošlete společnou fotku a já Vám pivko proplatím :)

0 zobrazení

Češka v chile team

Ahojda! Jsme Hanka (28) a Patrik (32), cestovatelé tělem i duší, co milují dobrodružství. O svých cestách rádi píšeme a rádi sdílíme své zkušenosti. Nejvíce jsme zažili v Jižní Americe, která byla bláznivá a úžasná.

Čti více zde

 

  • Facebook
  • Instagram

1/1
LOGO-PNG.png
koktejl-logo.png
_vyr_116_laguna-osuska_edited.jpg

SDÍLELI NÁS:

2af7279a10040b4054d80bd3ef94deb9.png
Napište nám

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com