Jak získat víza do Chile

Aktualizace: 25. zář 2019

Aneb něco špatného pro něco dobrého! Jak se nám změnil svět a začali jsme snít. První kroky na cestě do Chile.Naše první vize byla zažádat si o víza na Nový Zéland. Byli jsme naprosto připraveni a nikdy si nepřipouštěli neúspěch. A tak jsme požádali i naše kamarády, aby nám pomohli 7.března, kdy se oficiálně o víza žádá. Co by tomu čert nechtěl - naše obrazovky byly bílé až do doby, kdy nám bylo oznámeno, že je kvóta plná. A tak všechny ty flašky whisky a vína, co jsme nakoupili na oslavu, jsme vypili na žal.


Po pár dnech jsme ale zjistili, že Nový Zéland není jediná země, kam se můžeš vydat na WHS víza. Dalšími zeměmi jsou Japonsko, Taiwan nebo Chile. Když jsme si zjišťovali informace o WHS do Chile objevili jsme, že víza jsou pouze do 30. Což o mě by nešlo, já jsem 26-ti letá mladice, ale Páťa má již 30. Neváhali jsme, zvedli telefon a vytočili ambasádu. Té doby ještě v Anglii, kdy naše budoucnost byla neznámá. Paní na ambasádě byla velmi milá a vstřícná, a navíc nám oznámila skvělou zprávu! Do Chile můžeš do 30 včetně! Okamžitě mi blesklo hlavou - "No jo! Vždyť je to jasný! To je osud! Proto nám nebyl Nový Zéland přán, máme objevovat krásy Chile!"


A tímto vznikl náš nový sen - Chile, Patagonie, španělština a hlavně pomoci/poradit i Vám - cestovatelům, objevovatelům a nadšencům s novým začátkem!


“Chile je bezpečná země. Nic Vám tam nehrozí. Kromě pumy. Žádní hadi, ani pavouci, jen ty pumy. Takže vlastně nic ..."

Napsali jsme tedy na ambasádu a obratem nám odpověděla velmi milá paní, která nám poradila jak správně vyplnit žádost o víza a zaslala link. Webové stránky se dají přepnout do angličtiny. Vyplníš vše, co po tobě chtějí a čekáš. My jsme obdrželi email od chilské ambasády v Praze hned druhý den.


"Právě jste zvítězili v soutěži o nejzábavnější foto k žádosti o vízum. "

V emailu stála věta, která nás opravdu pobavila. "Právě jste zvítězili v soutěži o nejzábavnější foto k žádosti o vízum. " Zaslali jsme fotky z výletu po Korfu, kde se nakláníme nad skalami. Trochu nám nedošlo, že jsou potřeba portrétové fotky, které se nám vlepí do pasu. Od této doby jsme si s ambasádou padli do oka a dodali veškeré potřebné dokumenty.


Uběhly necelé 3 týdny, kdy nám přišlo vyrozumnění, že jsme víza dostali! Byli jsme zrovna na cestě z naší bývalé destinace Korfu směrem na pevninské Řecko. Perfektně nás to naladilo a těšili jsme se, až si je budeme moci osobně vyzvednout. Tento den nastal a my naklusali s pasy na ambasádu. Nakonec jsme tam strávili něco kolem 2 hodin a vyptávali se a vyptávali se. Samozřejmě na informace pro Vás ...


Jak začít?

Navštiv webovou stránku http://tramites.minrel.gov.cl/, nastav si angličtinu a vyplň formulář. Fotky, které posíláš musí být průkazové :)


Co po Tobě budou chtít?

  • scan pasu

  • výpis z trestního rejstříku

  • potvrzení od lékaře o způsobilosti k pobytu v Chile

Veškeré dokumenty mohou být v češtině. Případná komunikace adresovaná konzulovi musí být v anglickém či španělském jazyce.

Je možné, že mi víza nedají?

Pokud máš všechny dokumenty v pořádku, nemusíš se ničeho bát. Kvóta z chilské strany není nastavena. Tato víza jsou od roku 2016 a letos se zatím přihlásilo pouhých 30 odvážlivců. Loni jich bylo 25.


Kdo může o víza žádat?

O víza může žádat kdokoli, kdo je 18 - 30 let včetně.


Na jak dlouho jsou tato víza?

WHS víza se udělují na dobu 1 roku. Nelze je prodloužit a neuděluje se jedné osobě víckrát. Pokud se Ti zde ale v zemi zalíbí, není problém si zažádat o pracovní víza na ambasádě. Zde je třeba pouze dopis od zaměstnavatele, že Tě pro svůj byznys potřebuje a je vyhráno. Teď je bohužel jediný háček v žádání o pracovní víza - neustále se zvyšuje příval imigrantů kteří sem přicházejí za vidinou lepšího života.


Co potřebuji pro vycestování?

Držitel tohoto víza musí mít zakoupenou zpáteční letenku nebo disponovat dostatečnými finančními prostředky k jejímu zakoupení. Zároveň je třeba se po udělení víza na dobu pobytu v Chile pojistit - na pojištění určitě nešetři, základní pojištění Ti pokryje náklady pouze na základní lékařskou péči. Určitě si zařiď i mezinárodní řidičský průkaz.


Potřebuji očkování?

Určitě nepotřebuješ. Chile je nejbezpečnější země v Jižní Americe, která se ani JA nepodobá. A když nebudeš pít z kaluže, nic Ti nehrozí :)


Jaké stránky navštívit?

https://chile.travel/

https://www.sernatur.cl/

https://www.visitchile.com/

Ovšem největší novinky najdeš zde ...Je v Chile bezpečno?

Ano. Chile je nejbezpečnější země Jižní Ameriky. Je jako každá jiná evropská země. Prakticky se velmi podobá České Republice. Měli velmi podobnou historii - diktaturu i převrat. Dle slov pracovníka chilské ambasády se nemusíš ani bát zvířat. "V Chile nejsou žádná jedovatá nebo nebezpečná zvířata, kromě pum. Žádní hadi, pavouci, jen ty pumy, takže vlastně nic ... " Jediný pavouk, který je jedovatý, se nachází na farmách a nazývá se chilská černá vdova neboli "wheat spider". Jeho kousnutí může být fatální pro děti či staré lidi, ale při kousnutí statného a mladého farmáře může dojít k nekonečné erekci. Tak milé dámy, vemte svého chlapa a šup šup na farmu do Chile :)


Co zařídit po příjezdu?

Po příletu na imigračním ukážes svá víza a odevzdáš své 2 papíry,na kterých máš i své otisky prstů, ty dostaneš na chilské ambasádě. To ale není vše. Pro dokončení celého procesu víz se musíš vydat na tzv. matriku neboli "registro civil", kde na základě svých víz dostaneš chilskou občanku. Bez tohoto kroku by se mohlo stát, že při zpáteční cestě by Tě nemuseli pustit domů a Tvůj pobyt na chilském letišti by se mohl nechtěně prodloužit.


Jaký je náš sen?

Začneme v Santiagu, budeme chodit do školy po cca tři týdny, a naučíme se španělsky. Protože v menších vesničkách si s angličtinou ani neškrtneme. Navíc kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Koupíme auto, a protože Páťa je šikovný truhlář, předěláme auto na obytný campervan a vyrazíme na cesty! Pojedeme tam, kam nás cesta povede, budeme cestovat křížem krážem. Když si budeme potřebovat přivydělat (protože zde to není o výdělku, nýbrž o zážitku) navštívíme nějaké farmy či vinice. Vinice v Chile jsou i naším dalším snem, protože milujeme víno a chceme se naučit každý krok jeho výroby a správnou degustaci. Občas budeme muset zaklepat na dveře neznámým lidem a nabídnout pomocnou ruku, ale jsme skromní ... Vystačíme si se střechou nad hlavou, jídlem a nějakou kapkou skvělého Chilského vína. I když na ambasádě nám bylo řečeno, že i to nejlevnější krabicové je zde výborné a jedno z nejlepších na světě :) Tak proč se o tom nepřesvědčit! Budeme rádi, když i Ty nás budeš sledovat a budeme Tvou inspirací!


Češka v chile team

Ahojda! Jsme Hanka (28) a Patrik (32), cestovatelé tělem i duší, co milují dobrodružství. O svých cestách rádi píšeme a rádi sdílíme své zkušenosti. Nejvíce jsme zažili v Jižní Americe, která byla bláznivá a úžasná.

Čti více zde

 

  • Facebook
  • Instagram

1/1
LOGO-PNG.png
koktejl-logo.png
_vyr_116_laguna-osuska_edited.jpg

SDÍLELI NÁS:

2af7279a10040b4054d80bd3ef94deb9.png
Napište nám

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com