INDONESIE

Krásná a velká země, která skýtá nejedno překvapení. Země plná ochotných a milých lidí, ale také obchodníků lačnících po penězích. Na Bali jsme cestovali hlavně na skútru, který je opravdu lehké si zde zapůjčit. Nemusíte mít ani řidičák, ani žádné skills. Na ostrůvky Gili se dostanete pomocí lodí nejčastěji z městečka Padang Bai. Dále jsme hlavně přelétávali, protože nebylo jiné cesty, aby nám to nezabralo celou věčnost.

BALI & GILI - Zde jsme strávili 10 dní a začali jsme v Denpassaru, odkud naše cesta pokračovala do království rýžových políček - Ubudu. Z Ubudu jsme si to drandili skútrem k vodopádu Gigit, kde jsme strávili jednu z nejzajímavějších nocí a poznali skvělého člověka. Odsud naše kroky směřovaly na Gili Trawangan, kde jsme si při západu slunce vyslechli zpěv muezzinu z vrcholu minaretu. Této modlitbě se říká salát a saláty jsme měli hned dva. Na Gili si Páťa zlomil malíček, takže na tyto ostrůvky nikdy nezapomeneme, máme z nich totiž suvenýr v podobě rentgenu. 

SULAWESI - MAKASSAR - Hlavní město, dříve pojmenované Ujung Padang, které má přes 1.6 milionů obyvatel. Dokonce má i své motto: "Jakmile je plachta zvednutá, zpět na břeh není volba." Město, které je rodištěm velmi chutné polévky Coto Makassar, o které je lepší nevedět, co v ní vlastně je. Jako jsou v Thajsku tuk tuky nebo v Indii rikšy, zde se prohánějí ulicemi becaky. A právě v tomto městě, plném zábavy, jsme strávili několik hodin v nemocnici :)

PAPUA - Neskutečně různorodá země, kde jsme navštívili jedno z nejkrásnějších a nejpopulárnějších míst na potápění. Raja Ampat skrývá kolem 1500 ostrůvků, které jsou hojně posety džunglí a mezi kterými se proháníte na lodi. Jedná se o chráněné území, které má i svůj příběh o vzniku Raja Ampat. Raja znamená král a Ampat je číslice 4. Zažili jsme safari, na které nikdy nezapomeneme. Páťu málem sežrala krysa během spánku a já se málem utopila za přímého přenosu. 

Články se rozvíjejí stejně tak, jako naše vzpomínky na toto krásné místo :) Tak pojďte i Vy s námi procestovat část Indonésie. 

O nás
  • White Facebook Icon
  • White YouTube Icon

Jmenujeme se Patrik (30) a Hana (26), dnes_letim stránku jsme založili společně před dvěmi lety v lásce a inspiraci k cestování.

Čti více zde

 

Odběr našich novinek

© 2023 by Going Places. Proudly created with Wix.com